Благовісник

Справжня свобода

Наша Україна вже давно, особливо активно в останні місяці, звільняється з-під залишків 70-літнього радянського ярма.

Виявляється, справжня свобода — це, у першу чергу, зміна світосприйняття. Основна ціль Бога — не змінити все навколо нас, не помістити в утопічний Сіон, де не буде жодного впливу зла, за версією Джона Олександра Доуї, але змінити нас всередині.

Д. О. Доуї (1847-1907) — проповідник і громадський діяч Австралії та США. На піку свого служіння в 1901 році заснував місто Сіон у штаті Іллінойс, США, де не мало бути зла та гріха, а відповідно й потреби в поліції, пожежних та інших службах правопорядку.

До десяти тисяч людей повірили в цю ідею — і дуже швидко збудували місто. Але утопічна ідея Доуї закінчилася провалом — незабаром у місті почалися крадіжки, пожежі, вбивства, бо гріховна природа дала про себе знати вже в наступному поколінні. Тому він змушений був запросити до міста всі служби правопорядку.

Виявляється, мета Бога — не лише вивести нас із Єгипту (Радянського Союзу), але, перш за все, забрати Єгипет (радянщину) із нашої душі.

Попри те, що ми живемо в нестерпних, важких умовах, створених східним сусідом (які, до речі, не можуть бути виправданням агресору, нібито його напад є «Божим мечем покарання України за зраду християнських цінностей»), іноді вони допомагають нам досягти мети. Пророку Йоні перебування в череві кита допомогло перевірити власні мотиви. Трьом єврейським хлопцям палаюча вогненна піч була потрібна, щоб дізнатися справжню ціну своєї віри й показати її іншим.

Багато українських письменників написали свої шедеври не завдяки сприятливим умовам, а всупереч незручним. Тарас Шевченко навіть не мав паперу, щоб записати свої вірші, але став душею українського народу та основоположником української літературної мови.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон, виступаючи перед Верховною Радою України, зауважив: «Це найкращий час України, епічний розділ у вашій національній історії. Ваші діти та онуки скажуть, що українці навчили світ тому, що груба сила агресора нічого не вартує проти моральної сили народу, який вирішив бути вільним».

І я з ним згоден. Ця неймовірно висока ціна платиться за свободу всіх майбутніх поколінь, які вічно з вдячністю у серцях та слізьми на очах пам’ятатимуть весну 2022 року та подвиг загиблих героїв.

Богдан ГАЛЮК

Благовісник, 1-2,2022